منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد ؟ Reviewed by Momizat on . منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد مذهبی:شب قدر شب بسیار پر از فضیلت می باشد که افراد زیادی در این شب به عبادت خداوند مشغول می شوند و از خدای رحمان و رحیم منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد مذهبی:شب قدر شب بسیار پر از فضیلت می باشد که افراد زیادی در این شب به عبادت خداوند مشغول می شوند و از خدای رحمان و رحیم Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » مطالب مذهبی و احکام دینی » منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد ؟

منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد ؟

منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد

منظور از کلمه روح در سوره قدر چه می باشد

مذهبی:شب قدر شب بسیار پر از فضیلت می باشد که افراد زیادی در این شب به عبادت خداوند مشغول می شوند و از خدای رحمان و رحیم طلب مغفرت می کنند در میهن گرام مطالبی به مناسب شب قدر قرار داده شده است.(التماس دعا)

در آیه چهار سوره قدر می‌خوانیم «تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ» که اشاره به فرود فرشتگان و روح دارد.

آیت‌الله سید محمد قائم مقامی، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در آیه چهار سوره قدر می‌خوانیم «تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ» که اشاره به فرود فرشتگان و روح دارد.

وی افزود: فرود فرشتگان و روح چند دلیل دارد، نخست این که آنها تقدیرات را به زمین می آورند  و نزد امام زمان(عج) می برند. دیگر این که حقیقت قرآن کریم در شب قدر مجدد نازل می‌شود.
قائم مقامی عنوان کرد: نزول  قرآن در شب قدر دفعی و به یکباره بوده است اما حقیقت این کتاب آسمانی هر سال در شب قدر بر زمین نازل می‌شود.

وی  اظهار داشت:  علت نزول حقیقت قرآن در شب قدر هرسال «ابرام» به معنای تأیید مجدد و تحکیم مجدد دین است. در واقع دین اسلام به حال خود رها نشده و این همان وجه تمایز دین مبین اسلام  با دیگر ادیان است.
این کارشناس مذهبی با طرح این سؤال که تقدیرات یکساله انسان به چه کسی نازل می‌شود، گفت: مطابق با روایات امام عصر(عج) است که این تقدیرات را امضاء می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه منظور از روح در سوره قدر چیست، گفت: منظور از روح القدس همان حضرت جبرئیل(ع) است، این مقام برای فرشته آسمانی زمانی اتفاق می‌افتد که قرآن را نازل کند و وی با قدسیت همراه شود. علت تمایز روح از دیگر فرشتگان هم این است که جبرئیل قرآن را نازل کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شب قدر

 

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات