آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات Reviewed by Momizat on . آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات آشپزی:در آموزش آشپزی می توان کیک های مختلفی را آموزش دید در سایت میهن گرام سعی شده تا آموزش غذاهای مختلفی قرار داده شود آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات آشپزی:در آموزش آشپزی می توان کیک های مختلفی را آموزش دید در سایت میهن گرام سعی شده تا آموزش غذاهای مختلفی قرار داده شود Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آموزش آشپزی غذا های ایرانی و خارجی » آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات

آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات

آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات

آموزش و طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات

آشپزی:در آموزش آشپزی می توان کیک های مختلفی را آموزش دید در سایت میهن گرام سعی شده تا آموزش غذاهای مختلفی قرار داده شود کیک ها انواع مختلفی و با طعم های متفاوتی دارند.

مواد لازم

تخم‌مرغ                 چهار عدد
خامه                      صد گرم
شکلات تخته‌ای      دویست گرم
آرد گندم                 هفت قاشق غذاخوری
وانیل                     یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
بیکینگ‌پودر             یک قاشق مرباخوری
بستنی میوه‌ای      دو و نیم لیتر
پودر قهوه فوری      دو قاشق غذاخوری
پودر شکر               هشت قاشق غذاخوری

با این مقدار مواد لازم به اندازه دو دیس بزرگ از”کیک بستنی قهوه با شکلات” خواهیم داشت.

مواد لازم برای کیک بستنی قهوه با شکلات

یک قاشق مرباخوری بیکینگ‌پودر، معادل ۸ گرم. قالب تفلون به شکل مستطیل به طول ۲۶ سانت و قالب تفلون به شکل قلب به قطر ۲۴ سانت. همزن برقی و گاز فردار.

هفت قاشق غذاخوری پودر شکر (معادل ۱۵۰ گرم) برای تهیه کیک قهوه و یک قاشق غذاخوری (معادل ۲۰ گرم) برای تهیه خامه فرم گرفته. یک‌چهارم قاشق چای‌خوری وانیل.

دو و نیم لیتر بستنی میوه‌ای در چند رنگ مختلف، معادل ۱۲ لیوان بستنی، معادل ۱۵۰۰ گرم. دو قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری، معادل ۱۵ گرم.

هفت قاشق غذاخوری آرد گندم، معادل ۱۴۰ گرم. چهار عدد تخم‌مرغ.

۲۰۰ گرم شکلات تخته‌ای برای تزئین روی کیک ۶۰ الی ۷۰ درصد خلوص. صد گرم خامه پاستوریزه سفت برای تزئین؛ نصف یک بسته ۲۰۰ گرمی خامه.

طرز تهیه کیک بستنی قهوه با شکلات

برای تهیه کیک قهوه
چهار عدد تخم‌مرغ را با یک‌چهارم قاشق چای‌خوری وانیل و ۷ قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط کرده، با همزن برقی حدود ۵ دقیقه می‌زنیم تا غلیظ شده، حجم آن دو الی سه برابر شود.

هفت قاشق غذاخوری آرد گندم و یک قاشق مرباخوری بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کرده، آن را با یک الک کم‌کم به تخم‌مرغ‌های زده‌شده اضافه می‌کنیم و با لیسک یا یک قاشق هم می‌زنیم.

دو قاشق آب جوش را به دو قاشق پودر قهوه فوری (نسکافه) اضافه کرده، هم می‌زنیم و آن را به بقیه مواد افزوده تا مایه کیک قهوه آماده شود.
فر را از نیم ساعت قبل با شعله متوسط (۱۶۰ الی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد) روشن کرده، ته دو قالب تفلون به شکل قلب و به قطر ۲۴ سانتیمتر و همچنین دو قالب تفلون به شکل مستطیل و به طول ۲۶ سانتیمتر، کاغذ روغنی قرار داده و روی آن را چرب کرده، مایه کیک را در آن‌ها می‌ریزیم و در طبقه وسط فر برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار می‌دهیم (تا زمانی که چنگال به کیک نچسبد). سپس آن را از فر درآورده تا سرد شود. کیک را از قالب بیرون آورده، کاغذ را جدا می‌کنیم.

بعد از پختن کیک، ته قالب تفلون به شکل قلب، کیسه فریزر قرار می‌دهیم. سپس با سه رنگ بستنی میوه‌ای داخل قالب را پر می‌کنیم و آن را حدود ۱۰ ساعت در فریزر قرار می‌دهیم تا بستنی کاملاً سفت شود.
بهتر است هر لایه بستنی را که ریختیم، روی آن را صاف کرده و برای دو ساعت آن را در فریزر قرار دهیم. سپس لایه بستنی بعدی را اضافه کنیم.

به همین ترتیب، ته قالب تفلون به شکل مستطیل، کیسه فریزر قرار می‌دهیم. سپس با سه رنگ بستنی میوه‌ای داخل قالب را پر کرده، آن را حدود ۱۰ ساعت در فریزر قرار می‌دهیم تا بستنی کاملاً سفت شود.
بهتر است هر لایه بستنی را که ریختیم، روی آن را صاف کرده و برای دو ساعت آن را در فریزر قرار دهیم. سپس لایه بستنی بعدی را اضافه کنیم.

صد گرم خامه پاستوریزه سفت را دو ساعت در فریزر می‌گذاریم سپس آن را از فریزر درآورده و با یک قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط می‌کنیم.

آن را با همزن برقی حدود ۵  دقیقه هم می‌زنیم تا خامه فرم بگیرد.

کیک‌ها را در طرفین بستنی قرار داده، لبه‌های بستنی را با چاقو صاف می‌کنیم. سپس کمی خامه فرم گرفته روی کیک ریخته، با تکه‌هایی از شکلات تخته‌ای و پودر قهوه آن را تزئین می‌کنیم.

کیک بستنی را حدود ۵ ساعت در فریزر قرار می‌دهیم تا آماده پذیرایی شود.

منبع:موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

طرز تهیه کیک شکلاتی

 

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات