اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش Reviewed by Momizat on . اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش بعد از حمله به مناطق مختلف تعداد زیادی را به اسارت خود درآورد. اکنون خبرهایی از اسارت اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش بعد از حمله به مناطق مختلف تعداد زیادی را به اسارت خود درآورد. اکنون خبرهایی از اسارت Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » داعش » اخبار و جنایات هولناک داعش به همراه عکس » اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش

اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش

اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش

اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش بعد از حمله به مناطق مختلف تعداد زیادی را به اسارت خود درآورد. اکنون خبرهایی از اسارت بیش از سه هزار ایزدی توسط داعش منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :پایگاه اینترنتی روزنامه الحیات در شماره امروز خود نوشت: مسئولان ایزدی از “بان کی مون” دبیر کل سازمان ملل خواستند درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه ایزدی ها برای آزادی اسرای خود ۴۵ میلیون دلار خون بها به داعش پرداخت کردند، توضیح دهد.
گزارشی های دولتی حاکی از آن است که بیش از سه هزار ایزدی همچنان در اسارت داعش هستند.

بان کی مون در نشستی در جمع اعضای شورای امنیت با موضوع «خشونت جنسی در مناطق درگیری» اعلام کرد، ایزدی ها در سال ۲۱۰۴ در مقابل آزادی زنان و دختران خود از دست داعش حدود ۴۵ میلیون دلار خون بها به این گروه پرداخت کردند.

“خیری بوزانی” مدیرکل بخش ایزدی‌ها در منطقه کردستان عراق، در نامه ای خطاب به بان کی مون گفت: «اطلاعاتی که شما ارائه کردید با ابهام و پیچیدگی همراه و به دور از واقعیت است.»

وی اظهار داشت: ایزدی ها از شما طلب کمک کردند و برای امداد گرفتن به شما متوسل شدند اما شما غیر از ابراز نگرانی از سرنوشت اقلیت ها کاری برای آنها نکردید؟

وی افزود: تروریست های داعش بیش از شش هزار و ۳۸۹ زن ایزدی را ربودند و همچنان بیش از سه هزار و ۷۹۷ مرد و زن ایزدی در اسارت داعش هستند اما شما نسبت به هتک حرمت زنان و تجاوز به دختران ایزدی ذره ای اهتمام نشان ندادید.

این مقام ایزدی خطاب به بان کی مون گفت: شما تصور کردید ایزدی ها منبع در آمد داعش هستند و تلاش می کنید قربانی را به مجرم و جلاد تبدیل کنید. این اتهام زنی جدی به ایزدی ها که از سوی دبیر سازمان ملل متحد مطرح می شود برای ما بسیار حیرت آور و تعجب برانگیز است.

مدیرکل امور ایزدی‌های در منطقه کردستان عراق از بان کی مون خواست درباره ساز و کار، زمان و دستگاهی که این پول را پرداخت کرده توضیح دهد و اگر خلاف این باشد ادعای وی را نوعی اتهام به ایزدی ها می داند.

وی افزود: ما در دفتر نجات ربوده شدگان ایزدی به استثنای دولت منطقه کردستان،هیچ کمک مادی یا معنوی از هیچ فرد یا نهادی دریافت نکردیم و از سازمان ملل و هیات های دیپلماسی می خواهیم در این باره تحقیق کنند و دستگاهی که این مبالغ را از هر دولتی دریافت کرده فاش کنند.

شورای عالی معنوی طایفه ایزدی ها اعلام کرد: داعش هنگام حمله به شهرستان سنجار در جنوب موصل در سوم اوت سال ۲۰۱۴ با کشتار حدود پنج هزار ایزدی و ربودن هفت هزار نفر که اغلب آنها زنان و کودکان بودند و کوچاندن حدود ۳۵۰ هزار نفر مرتکب «نسل کشی» شد.

«فیان دخیل» نماینده ایزدی ها در پارلمان عراق گفت: از اظهارت بان کی مون دبیر کل سازمان ملل تعجب می کنم.

وی افزود : این مبلغ فقط در سال ۲۰۱۴ پرداخت شده است در حالیکه تلاش برای آزادی ایزدی های ربوده شده در سال ۲۰۱۵ شروع شد و همچنان نیز ادامه دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

داعش

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات