طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد Reviewed by Momizat on . طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش همچنان در تلاش برای انجام عملیات های تروریستی در کشورهای اروپایی می باشد. اکنون خبرهایی طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش همچنان در تلاش برای انجام عملیات های تروریستی در کشورهای اروپایی می باشد. اکنون خبرهایی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » داعش » اخبار و جنایات هولناک داعش به همراه عکس » طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد

طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد

طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد

طرح تروریستی داعش در آلمان خنثی شد

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش همچنان در تلاش برای انجام عملیات های تروریستی در کشورهای اروپایی می باشد. اکنون خبرهایی از خنثی شدن طرح تروریستی داعش در آلمان منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :چهار شهروند سوری که قرار بود به دستور داعش در آلمان به اقدامات تروریستی دست بزنند دستگیر شدند و سه تن از این افراد در فرانسه و یک تن دیگر در فرانسه بازداشت شدند.

هدف تروریستی این چهار شهروند سوری منطقه قدیمی شهر دوسلدورف آلمان بوده است. اشپیگل آنلاین گزارش داد، جریان تروریستی داعش پس از اقدامات تروریستی در فرانسه و بلژیک در نظر داشته در آلمان نیز دست به چنین اقدامات خشونت‌آمیزی بزند.

در مجموع چهار مرد سوری در این گروه تروریستی عضویت داشته‌اند. دو تن از آنها در سال ۲۰۱۴ با رای رهبری جریان تروریستی داعش به ترکیه منتقل شدند و از آنجا به عنوان پناهجو خود را به آلمان رساندند. این دو در کنار نفر سومی که از سال ۲۰۱۴ در آلمان زندگی می‌کرده و متخصص مواد منفجره بوده، موفق می‌شوند فرد چهارمی را برای اقدامات تروریستی در آلمان متقاعد کنند و به این ترتیب فعالیت‌های‌شان را آغاز کنند.

ظاهرا قرار بوده که دو تن از چهار تروریست دستگیر شده در خیابان “هاینریش هاینه” دوسلدورف با انفجار خود بسیاری را به کام مرگ ببرند و پس از انفجار با تیراندازی بقیه تروریست‌ها شمار بیشتری از مردم کشته شوند.

روز پنج‌شنبه سه تن از این افراد به دستور دادستانی آلمان دستگیر شدند و نفر چهارم نیز در فرانسه بازداشت شده است. اطلاعات درباره اقدامات تروریستی در آلمان که از سوی فرد دستگیر شده در فرانسه به دست آمده، سبب شد که تروریست‌های آلمان نیز به دام افتند.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان گفته است که ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تن از افراط‌گرایان مسلمان از کشورهای اروپایی به سوریه و عراق رفته‌اند تا در آنجا در کنار جریان تروریستی داعش به مبارزه بپردازند. وزیر کشور آلمان در این باره توضیح داده که ۸۱۰ تن از این افراد از آلمان به عراق و سوریه رفته‌اند.

توماس دومزیر بر این نظر است که در صورت بازگشت این افراد به آلمان، خطر اقدامات تروریستی در این کشور افزایش خواهد یافت. او می‌گوید البته در میان افراط‌گرایانی که از سوریه و عراق باز می‌گردند، افرادی هستند که خشونت را کنار گذاشته و خواستار زندگی آرامی هستند، اما بسیاری نیز هستند که یاد گرفته‌اند چگونه تنفر بورزند و چگونه دیگران را به قتل برسانند.

توماس دومزیر خواستار همکاری مقامات امنیتی در اروپا و جهان شده و موافقت خود را با تبادل اطلاعات در ارتباط با تروریست‌ها و خرابکاران اعلام کرده است.

داعش

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات