آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟ Reviewed by Momizat on . آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟ اخبار داعش :بعد از قدرت گرفتن داعش و سایر تروریست ها در سوریه کشورهای ایران و روسیه و با کمک حزب الله به کمک سوریه رفتند آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟ اخبار داعش :بعد از قدرت گرفتن داعش و سایر تروریست ها در سوریه کشورهای ایران و روسیه و با کمک حزب الله به کمک سوریه رفتند Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » داعش » اخبار و جنایات هولناک داعش به همراه عکس » آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟

آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟

آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟

آیا روسیه در ترور بدرالدین دست داشتند؟

اخبار داعش :بعد از قدرت گرفتن داعش و سایر تروریست ها در سوریه کشورهای ایران و روسیه و با کمک حزب الله به کمک سوریه رفتند که توانستند ضربه های سنگینی به تروریست ها بزنند. اکنون خبرهای عجیبی از احتمال دست داشتن روسیه در ترور بدرالدین منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :منابع نزدیک به دستگاه اطلاعاتی اسرائیل ادعا می کنند که سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان، احتمال می دهد نیروهای ویژۀ آمریکا با همکاری روسیه، شهید مصطفی بدر الدین فرماندۀ حزب الله در سوریه، را ترور کرده اند.

پایگاه صهیونیستی “دبکا فایل”، در تحلیلی، ۶ نکته را برای تأیید این گمانه زنی خود منتشر کرده است.
یکم: هیچ نیروی هوایی یا زمینی ویژه ای نمی تواند بدون هماهنگی قبلی با نیروی هوایی روسیه و سامانۀ دفاع ضد هوایی این کشور در سوریه، در منطقۀ دمشق دست به اقدامی بزند. به عبارت دیگر، روس ها از ابتدا از این عملیات اطلاع داشتند اما آن را به ایرانی ها، سوری ها و، طبیعتا، حزب الله اطلاع نداده اند.

دوم: آمریکا در روزهای گذشته، نیروهای ویژۀ خود را به همراه بالگردهای تهاجمی در پایگاه هوایی “رمیلان” نزدیک شهر “الحسکه” و در منطقۀ تحت کنترل کردها مستقر کرده اند. استقرار این نیروها به آمریکا امکان می دهد که در مناطق مختلف سوریه علیه هر طرفی وارد عمل شود. در همین حال، حزب الله معتقد است که ترور بدر الدین می تواند اولین عملیات نیروهای آمریکایی باشد.

سوم: آمریکا سه سال پیش نام مصطفی بدر الدین را در فهرست موسوم به “خطرناک ترین تروریست ها” جای داده بود. در ۳۰ تیر ۹۴ هم آمریکا، به بهانۀ اینکه بدر الدین فرماندۀ حزب الله در سوریه است و به شکل هفتگی در جلسات هماهنگی با اسد و نصر الله شرکت می کند،  ضمن اعمال تحریم هایی علیه او، دارایی هایش را در مناطق مختلف جهان مصادر کرد. به بیان دیگر، حزب الله اعتقاد دارد که بدر الدین در صدر اهداف ترور آمریکا قرار داشته است.

چهارم: مکانی که بدر الدین در آن ترور شد، بسیار سری بوده است. با وجود این، حزب الله می دانست که روسیه، آمریکا و اسرائیل می توانند اطلاعاتی دربارۀ این مقر به دست آورند.

پنجم: ترور فرماندۀ یکی از نیروهای نظامی حامی اسد (ارتش سوریه، روسیه، ایران و حزب الله) پیام روشنی دارد: کسی که بدر الدین را ترور کرده، به دنبال تضعیف توان نظامی اسد بوده است. بر اساس اطلاعاتی که “دبکا فایل”، چند ساعت پس از ترور فرماندۀ حزب الله منتشر کرده است، بدر الدین قصد داشت نیروهایش را از جبهه های مختلف سوریه خارج و در مناطق مرزی سوریه و لبنان متمرکز کند. “دبکا” مدعی است که اکنون، و پس از ترور بدر الدین، حزب الله روند انتقال نیروهایش به مرز سوریه و لبنان را تسریع خواهد کرد و این مسأله تأثیر منفی بر توان نظامی اسد خواهد داشت.

ششم: “دبکا” مدعی است که احتمالا مقتدی صدر در سفر اخیر خود به لبنان و در دیدار با سید حسن نصرالله وبدر الدین امکان کمک گرفتن از نیروهای حزب الله برای یاری پیروان خود در عراق را مطرح کرده است. “دبکا” در نهایت، براساس ادعاهای خود نتیجه گرفته است که ترور بدر الدین از سوی کسی انجام شده که تلاش داشته است مانع رخ دادن تمام این تحولات شود. این ادعا در حالی از سوی منابع اسرائیلی مطرح می شود که کاخ سفید، جمعۀ گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شایعات منتشر شده دربارۀ ترور بدر الدین توسط جنگنده های آمریکایی بی اساس است. البته در این بیانیه سخنی از نفی ترور بدر الدین با شلیک موشک زمین به زمین نیامده است.

از سویی، حزب الله شنبه گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که فرمانده اش با گلولۀ توپ به شهادت رسیده است.
از زمان اعلام خبر شهادت بدر الدین، صهیونیست ها  تلاش بی سابقه ای را برای تبرئۀ خود از دست داشتن در ترور او انجام داده اند.

داعش

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات