اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه Reviewed by Momizat on . اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه اخبار داعش :بعد از متهم کردن ترکیه به همکاری نفتی با داعش و انتشار تصاویری در این زمینه این بار نیز جزئیات جدی اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه اخبار داعش :بعد از متهم کردن ترکیه به همکاری نفتی با داعش و انتشار تصاویری در این زمینه این بار نیز جزئیات جدی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » داعش » اخبار و جنایات هولناک داعش به همراه عکس » اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه

اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه

اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه

اخبار جدید از چگونگی قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه

اخبار داعش :بعد از متهم کردن ترکیه به همکاری نفتی با داعش و انتشار تصاویری در این زمینه این بار نیز جزئیات جدیدی از چگونگی قاچاق نفت دزدیده شده داعش از طریق ترکیه منتشر شده است تا همچنان ترکیه تحت فشار قرار بگیرد.

به گزارش میهن گرام و به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد طی سخنانی در نشست روز گذشته شورای امنیت گفت که بیشتر نفت به سرقت رفته از سوی داعش که روزانه یک و نیم میلیون دلار نصیب این گروه تروریستی می کند از طریق ترکیه قاچاق می شود.

وی افزود تجارت نفت خام استخراج شده از مناطقی که داعش در سوریه تحت تصرف خود دارد از طریق سازوکارهای اقتصادی پنهان صورت می گیرد. قاچاقچیان از طریق پرداخت نقدی در مناطق استخراج به نفت دست می یابند و با عبور از مرزهای دریایی مستقیما با سرکرده های گروه تروریستی داعش برای عقد قرار داد ارتباط برقرار می کنند.

انتقال هزاران تانکر نفت کش داعش به ترکیه

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه نفت به سرقت رفته از سوی داعش در بیشتر موارد به واسطه هزاران دستگاه تانکر نفت کش از ایست و بازرسی های دولتی ترکیه در “کارکِمیش”، “آکچاکال”، “جیلفیجوز” و “اونجو پینار” انتقال می یابد افزود: داعش این تانکرهای نفت کش را از برخی از شرکتهای ترکیه ای از جمله شرکت “سیربی” در شهر قونیه و “سام اتوماتیو” در شهر انطاکیه به دست آورده است.

وی اظهار داشت نفتی که از داعش در ترکیه خریداری می شود به پالایشگاه شهر باتمان تحویل داده می شود و قسم اعظم سوخت قاچاقی از طریق بندرهای ترکیه در دریایه مدیترانه و در رأس آن بندر جیهان بارگیری می شود.

منابع مالی جایگزین برای داعش به جای نفت

چورکین در بخش دیگری از سخنان خود افزود که حملات هوایی روسیه به مخفی گاههای داعش در سوریه حجم صادرات غیر قانونی نفت را تا حد زیادی کاهش دهد که در اینجا اهمیت منابع تامین مالی جایگزین برای تروریستها مانند منابع طبیعی دیگر و محصولات زراعی و صنعتی بیشتر می شود.

نماینده روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه داعش سالانه ۷۰۰ میلیون دلار از فروش منابع طبیعی دیگر و محصولات زراعی و صنعتی به دست می آورد گفت: سالانه ۲۵۰ میلیون دلار از فروش فسفات ۲۰۰ میلیون دلار از فروش جو، ۱۰۰ میلیون دلار از فروش سیمان و تجارت گروگانها و آثار باستانی و کمکهای خارجی که تمامی ندارد عاید داعش می شود.

چورکین افزود: داعش درآمدهای خود که آن را از راه قاچاق و تجارت غیر قانونی به دست می آورد برای خرید سلاح و مهمات و تجهیزات نظامی از اروپای شرقی صرف می کند و برای این امر سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار اختصاص می دهد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ابتدای ماه جاری میلادی گفت که مسکو رسما به سازمان ملل متحد و همه طرفهای مربوطه مستنداتی دال بر قاچاق نفت از سوریه و عراق به ترکیه ارائه می کند.

وزارت دفاع روسیه پیش از این در خلال یک کنفرانس خبری تصاویری هوایی از انتقال نفت توسط گروه تروریستی داعش به ترکیه منتشر کرده بود.

طی هفته های گذشته گزارشهای مختلف از دست داشتن مقامات ترکیه ای در قاچاق و دلالی نفت به سرقت رفته از سوی داعش منتشر شده است.

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات