نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش Reviewed by Momizat on . نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش اخبار داعش :همانطور که میدانید اکثر گروه های تروریستی در منطقه همچون داعش تفکر وهابیت که تقریبا مشابه عربستان می باشد را نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش اخبار داعش :همانطور که میدانید اکثر گروه های تروریستی در منطقه همچون داعش تفکر وهابیت که تقریبا مشابه عربستان می باشد را Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » داعش » اخبار و جنایات هولناک داعش به همراه عکس » نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش

نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش

نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش

نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش

اخبار داعش :همانطور که میدانید اکثر گروه های تروریستی در منطقه همچون داعش تفکر وهابیت که تقریبا مشابه عربستان می باشد را دارا هستند. اکنون خبرهایی از نقش عربستان سعودی در به وجود آمدن داعش منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از جام نیوز :پایگاه خبری نشنال دزرت نیوز در گزارشی به موضوع ترویج وهابیت توسط عربستان سعودی پرداخت و نوشت صادر کردن افراط گرایی توسط عربستان سعودی یکی از عوامل دخیل در وقوع حوادث تروریستی محسوب می شود.

در این گزارش آمده است: هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ ممکن است در موارد زیادی با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند اما عربستان سعودی ممکن است در این میان یک استثناء باشد. کلینتون حمایت عربستان سعودی را از «مدارس و مساجد افراطی در سراسر جهان سبب شده است شمار بسیار زیادی از افراد جوان در مسیر افراط گرایی گام بردارند»، محکوم کرد. دونالد ترامپ نیز سعودی ها را «بزرگترین تأمین کنندگان مالی تروریسم» معرفی کرد.

این وب سایت در ادامه به بخش هایی از تحلیل روزنامه نیویورک تایمز اشاره کرده و می نویسد: اجماع گسترده ای در این باره وجود دارد که نیروی عظیم منهدم کننده ایدئولوژیکی عربستان سعودی سبب ایجاد اختلال در سنت های اسلامی محلی در ده ها کشور شده است- که این موضوع در نتیجه هزینه های گسترده در زمینه ترویج افراط گرایی طی نیم قرن رخ داده است.

در کشورهایی با فرقه های متعدد نظیر پاکستان و نیجریه، ورود پول عربستان سعودی و ایدئولوژی که سعودی ها آن را ترویج می کنند سبب افزایش اختلافات بر سر مذهب شده است که این اختلافات اغلب مهلک بوده است.

داعش

ارسال یک دیدگاه


کپی برداری مطالب تنها با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد♥ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم ♥طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات